Vila EPOQUE

Pět pater. Pět bytů. Rodina. Terasa. Zahrada. Prémiové. Butikové.

Na našem nejnovějším projektu s pěti velkoryse pojatými bytovými jednotkami se propisuje vytříbený styl architektů manželů Vašutových ze společnosti under-construction a zahradního architekta Ferdinanda Lefflera ze společnosti Flera. V lokalitě charakteristické otevřenou vilovou strukturou zahradního města vzniká nový intimní prémiový klenot.

Architekt under-construction s.r.o.
Lokalita Praha 5
Dokončení zima 2023

Rezidence U Boroviček

Úspěšný projekt Rezidence U Boroviček byl dokončen v létě roku 2021 a předán novým majitelům v průběhu podzimu téhož roku.

Jaký byl?  Komorní a rodinný, citlivě zasazený mezi původní vilovou zástavbu a obklopený ze všech stran zelení. Každý z 23 bytů disponuje vlastní terasou, balkonem nebo předzahrádkou a díky společné zahradě může každý z jeho obyvatel kdykoliv nerušeně relaxovat uprostřed zeleně. Pod architektonickou studií i realizačním projektem domu je podpis architektonické kanceláře Podlipný Sladký Architekti s.r.o., zahradu jsme svěřili ateliéru Flera. Byty o velikosti 1+kk až 4+kk vynikají vysokými standardy vybavení jako je podlahové vytápění, velkoformátová dlažba, kvalitní sanita nebo třívrstvé dubové podlahy. Součástí rezidence jsou podzemní garáže, sklepy, příprava na dobíjení elektromobilů ale také technologie na využívání solární energie a zadržování dešťové vody. Výstavba i prodej bytů i přes pandemii koronaviru probíhala podle plánu a před kolaudací bylo vyprodáno! Projekt zaujal i odbornou porotu prestižní developerské soutěže Best Of Realty a obsadil ve své kategorii Menších bytových projektů místo nejvyšší. Stejně jako se rok předtím umístil náš projekt Vila Na Petřinách 7. Děkujeme porotě za ocenění a klientům za důvěru. Přejeme krásné bydlení a jdeme o dům dál.

RezidenceUBorovicek.cz
Architekt Podlipný Sladký Architekti
Lokalita Praha 6
Dokončení podzim 2021
Rezidence U Boroviček

Vila Na Petřinách 7

První místo v prestižní soutěži Best od Realty 2020, kategorie Menší rezidenční projekty! Absolutní vítěz v soutěži Realitní projekt roku, cena odborné poroty! To je rezidenční projekt Na Petřinách 7, který byl dokončen v plánovaném termínu na jaře roku 2020. Všechny byty byly prodány. Projekt ztělesňuje nový koncept prémiového městského bydlení nablízku přírodě. Čisté architektonické linie funkcionalismem inspirované novostavby působivě kontrastují se zákoutími rozlehlé jižně orientované zahrady lemované vzrostlými stromy. Nízkoenergetický viladům s minimalistickou fasádou, citlivě zasazený do okolní zástavby žádané městské části Prahy 6 na pomezí Břevnova a Petřin, nabízí 13 bytových jednotek. Do jejich velkoryse dimenzovaných interiérů s vysokými stropy (2,9 m) celoročně přivádějí záplavu denního světla velkoformátová hliníková okna. Bílé interiérové dveře ve vysokém lesku o výšce 2,4 m nedaly prostor úvahám o klientských změnách, stejně tak ani velkoformátové obklady 2,9 x 1 m v hlavních koupelnách. Zejména tyto prvky pak dodávají obytným prostorům na velkorysosti a nadčasovosti. Standardem bytů je podlahového vytápění, příprava pro osazení klimatizačních jednotek a žaluzií s výjimkou penthousu v 5. NP, kde jsou tyto prvky již zahrnuty ve standardu.

Na obytný prostor plynule navazují jižně orientované terasy, nebo balkony s výhledy do klidné zahrady s plochou přes 700 m2, jejíž podobu navrhl renomovaný ateliér Flera. Společný prostor zahrady nabízí jak místo pro relaxaci, kde v pohodlném zahradním houpacím lehátku pod vzrostlými stromy za šumění vodní fontány z mlýnského kamene zapomenete na ruch velkoměsta, tak prostor pro grilování či sousedská setkávání pod osvětlenou pergolou, a v neposlední řadě si tu najdou to své i nejmenší obyvatelé domu. K bytům patří prostorné sklepní kóje a až dvě podzemní parkovací stání.

napetrinach.cz
Architekt SUNCAD s.r.o.
Lokalita Praha 6
Dokončení jaro 2020

Apartmány padesátka II. etapa

V roce 2019 jsme dokončili druhou etapu úspěšného projektu Apartmány Padesátka v Bedřichově. Zatímco I. etapa byla inspirována tradiční Jizerskou 50, která je s Bedřichovem neodlučně spjata, II. etapa projektu se nese v duchu jizerskohorských vrcholů přesahujících 1 000 m. Čtrnáct apartmánů nesoucí jména vrcholů Jizerských hor nabízí svým majitelům komfortní horské bydlení v samotném centru Bedřichova, krásné terasy, pohodlné parkování v podzemních garážích, a hlavně přírodu na dosah ruky. Novostavba vznikla na místě původního odstraněného objektu sloužícímu jako zázemí rekreační ubytovny, která byla revitalizována v rámci I. etapy. Všechny apartmány projektu byly vyprodány před kolaudací. Projekt byl úspěšný v soutěžích Best of Realty 2019, kde získal v kategorii Menších rezidenčních projektů ve velké konkurenci 3. místo a současně se umístil na 3. místě i v kategorii Cena čtenářů. Vedle toho obstál v konkurenci projektů v soutěži Realitní projekt roku 2019 a získal za Liberecký kraj Cenu architektů. Za přízeň odborníků i čtenářů velmi děkujeme!

padesatkabedrichov.cz
Architekt Podlipný Sladký Archiktekti
Lokalita Bedřichov u Jablonce nad Nisou
Dokončení podzim 2019

Apartmány padesátka I. etapa

V roce 2018 jsme dokončili I. etapu projektu horského bydlení v centru Bedřichova v Jizerských horách. Inspirovali jsme se, jak se v Bedřichově přímo nabízí, proslulým závodem Jizerská 50 a pojmenovali všech 25 apartmánů podle zastávek na trase tohoto slavného závodu (Krásná Máří, Kiosek na Promenádní, Kůrovec, Blatný rybník…..). Marketingový tah to byl výborný, apartmány našly své majitele záhy po zahájení prodeje ještě v době neutěšeného pohledu na vybouraná okna a otlučené omítky. S odstupem necelých tří let se investicí získané zázemí na horách ukázalo jako nedocenitelné. V místě, které je neodmyslitelně spjato se sportem a turistikou, jsme nabídli komfortní bydlení v moderním duchu, které zároveň respektuje tradiční horskou architekturu. Projekt byl rekonstrukcí původní již ne plně využité pětipatrové budovy rekreační ubytovny ze sedmdesátých let minulého století, která touto zásadní revitalizací dostala druhou šanci. Odborná porota projekt nominovala do soutěže Best of Realty 2018 a současně proměnil svou nominaci v soutěži Realitní projekt roku 2018 v Libereckém kraji. Děkujeme všem za přízeň a předem pěkné bydlení!

padesatkabedrichov.cz
Architekt Podlipný Sladký Archiktekti
Lokalita Bedřichov u Jablonce nad Nisou
Dokončení září 2018